2,5 saat arayla iki saldırı silahlı düzenledi: 1 ölü, 1 ağır yaralı

Konya’da sevgilisi İrem E’ye (29) masaj salonu açmak için yaklaşık 2 milyon TL kredi çektiği iddia edilen Mevlüt T, (37), 2,5 saat arayla kendisini dolandırdıklarını öne sürdüğü genç kadının arkadaşı Hasan A’yı (32) tüfekle vurarak yaraladı, salonun tasarımı için para verdiğini belirttiği mimar Necati Şadi Kılıç’ı (29) ise ofisinde öldürdü. Olayın ardından gözaltına alınan Mevlüt T’nin, sevgilisi İrem E’yi sürekli telefonla arayıp, yerini öğrenmeye çalıştığı saptandı, yakalanmasaydı onu da öldüreceği öne sürüldü.

DHA’nın haberine göre Beyşehir’de oturan ve av tüfeği fabrikasında çalışan, aynı zamanda emlakçılık yapan Mevlüt T, bir süre önce kendisini masör olarak tanıtan İrem E. ile tanıştı. İkili kısa bir süre sonra sevgili oldu. Mevlüt T, iddiaya göre sevgilisine masaj salonu açmak için bankalardan yaklaşık 2 milyon TL kredi çekti. Bekar olan Mevlüt T, bu sırada masaj salonuna ortak olmak isteyen İrem E’nin arkadaşı Hasan A. ve salonun tasarımını yapmak için anlaştığı mimar Necati Şadi Kılıç ile tanıştı. Mevlüt T, iddiaya göre İrem E. ile mimar Kılıç’a salon için para verdi. Ancak geçen sürede salonun açılmasına yönelik herhangi bir gelişme olmadı. İrem E. ile Hasan A, kısa süre önce Antalya’ya tatile gitti.

EVE GİDİP BEKLEDİ

Bunu öğrenen ve dolandırıldığını düşünün Mevlüt T, İrem E. ile zaman zaman birlikte kaldıkları Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Şafak Caddesi’ndeki stüdyo tipi eve gidip beklemeye başladı. Mevlüt T, dün saat 21.00 sıralarında içeri giren Hasan A’ya yanındaki ruhsatsız av tüfeğiyle ateş açtı. Aktepe karnından yaralanırken, dışarıdaki İrem E. ise kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hasan A, ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Hasan A’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

2,5 SAAT SONRA MİMARI ÖLDÜRDÜ

Polisin her yerde aradığı Mevlüt T., bu olaydan yaklaşık 2.5 saat sonra da aynı bölgedeki Yazır Mahallesi Topak Sokak’taki mimar Necati Şadi Kılıç’ın ofisine gitti. Burada buluştuğu Kılıç’a da aynı tüfekle ateş edip göğsünden yaralayan Mevlüt T. kaçtı. Çağırılan sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın mimar Kılıç, kurtarılamadı.

YERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SEVGİLİSİNİ ARAMIŞ

Otomobille kaçan saldırgan Mevlüt T, kısa bir sonra Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Mevlüt T’nin, olayların ardından sürekli sevgilisi İrem E’yi telefonla arayıp, yerini öğrenmeye çalıştığı tespit edildi, Mevlüt T’nin sevgilisini de öldürmeyi planladığı üzerinde duruldu.

Mevlüt Tosun çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x